Június 17-én érkezett vegykonyhánkba partneriskolánk, a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola 9 (kilenc!) alsós osztálya. Kétszáznál is több kisdiák gyakorlatozhatott az ikervári vízierőművet idéző modellel, a napelempanelekkel, a szélerőműmodellekkel. Építhettek egyenáramú motort ceruzaelemből, facsavarból, mágnesből. Tanulmányozhatták a felhőképződés és az eső kialakulásának a folyamatát. Hihetetlen volt látni a nebulók aktivitását és tudáséhségét. Teljesen más világ: máshogy kell magyarázni, mutatni a dolgokat, vigyázni a kísérleteknél. Nagy megterhelés volt, de mi is feltöltődtünk a kisdiákok végtelen energiáival.
Szeretnénk köszönetet mondani a kísérő tanító és tanár néniknek, akik ügyesen szervezték a zivatarok ellenére is a menetrendet, és ölelték, dicsérték a tanulókat. Örök hála a 11. természettudományos fakultáció jelen levő diákjainak, akik végigvitték, felügyelték a gyakorlatokat.
Jövőre is szeretettel várjuk az érdeklődő kisiskolásokat!
Takács Attila |