Halloween-t október 31-én ünneplik az angolszász országokban, bár manapság egyre több európai országban is. Eredetileg a kelták azért öltöztek ijesztő ruhákba, hogy elűzzék az élőket háborgató holt lelkeket.
A Halloween Skóciában és Írországban is régi tradíció, ahol eredetileg nemcsak beöltöztek, de ételt is adtak először a szellemeknek, majd később a szegényeknek; innen ered a ’trick or treat’ = ’adok vagy kapok’ szokás. Ezért van az manapság, hogy a gyerekek beöltöznek jelmezekbe és házról házra járnak cukorkát és csokit kérni. Ha kapnak, boldogan távoznak, ha nem, akkor valamilyen csintalanságot követnek el.
Ebből az alkalomból Halloween szokásaival ismerkedett az őszi szünet előtti utolsó angol órán a 10D, 11A és 12D osztály is. Csapatokat alkottak aszerint, hogy ki kreatív, kinek jó az angol nyelvtudása és ki a ’bevállalós’. A kreatív munka egy papír töklámpás elkészítését jelentette, a jó nyelvtudásúak a Halloweennel kapcsolatos érdekes feladatok során kamatoztathatták képességeiket, a ’bevállalósok’ pedig almát halásztak vizzel teli lavórból, ill. ijesztő maszkokat rajzoltattak az arcukra.
A nyertes csapatok igazi Halloween meglepetést is kaptak. Ezekkel az élményekkel kezdődhetett számukra a várva várt őszi szünet.
Györgyiné Kőrösmezei Ágnes |