A sárvári születésű Szeibert János közgazdász, statisztikus, helytörténet-kutató 1957-ben a Magyar Tudományos Akadémiától kapott jutalmából alapította meg azt a díjat, amelyet azóta is minden évben a Tinódi-Szeibert néven kiírt pályázat nyerteseinek ad át a város önkormányzata a Tinódi-emléknapon.
Pályázatunk idei témája a Sylvester János féle bibliafordításban fellelhető fametszetek grafikus átalakítása volt.
A díjat Szentgyörgyvári Ivett 11.B osztályos tanuló kapta.
A díjnyertes alkotás dioráma – térbeli kép, amely a Jánosi evangélium nyitólapján található metszet alapján készült. A kép előterében az evangélista szimbóluma, egy sas látható. A középmezőben János merengő, evangéliumát író alakját ismerjük fel, mögötte pedig Efezus látképe vezeti a végelenbe tekintetünket.
Szentgyörgyvári Ivett munkája amellett, hogy precízen megőrzi az eredeti alkotás kompozícióját, 10 képréteggel érzékelteti a reneszánsz alkotásokban oly fontos szerepet játszó teret.
Képzőművészet kategória
"Ismeretlen ismerős, iniciálék és metszetek az első magyar nyelvű, nyomtatott könyvben"
Sylvester János híres bibliafordításának sárvári kiadásában a címlap nagybetűit, a címsorokat, fejezetcímeket is mind fából, egyedileg metszették. Számos iniciálé és száznál több fametszet díszíti.
A pályázó mutassa be egy legalább három képből álló sorozatban Syilvester János újtestamentumának grafikai anyagát. A feldolgozás során – minél nagyobb formai hűség mellett – a színezésben szabad kezet kapnak az alkotók.
Készíthető: egyedi grafika, papírmetszet, linómetszet, dombormű, stb.
A pályázat beadásának határideje: 2018. január 26.
A pályamű elkészítéséhez bővebb tájékoztatásért forduljatok a szaktanárokhoz!