Sok évtizedes hagyomány a Tinódiban, hogy az 1848-as forradalomról színpadi műsor keretei között emlékezünk meg. Ebben a formátumban terveztük az idén is, az előkészületek meg is történtek: a forgatókönyv összeállítása, a szerepek kiosztása, a tánc koreográfia és a színpadkép kialakítása megtörtént, valamint a műsort záró film elkészült. Februárra terveztük a színpadi próbákat, ámde egy betegség miatt, ami megrövidítette a felkészülési időt, újra kellett tervezni a készülést. Így lett ebben a tanévben rádiós műsor a március 15-i megemlékezés.
A 10.B osztály diákjai nagy lelkesedéssel és izgalommal álltak mikrofon elé a díszteremből kialakított rögtönzött stúdióban. Képesek voltak újra- és újramondani a szöveget, hogy a hangsúlyok a megfelelő helyre kerüljenek, vagy hogy az egykori ’48-as lelkesedés hangulatát jobban visszaadják. A műsort e sorok írója állította össze, a hangfelvételt Grodvalt Ottó tanár úr készítette.
Az eredeti színpadi műsort az osztály versfilmje zárta volna. Vörösmarty Mihály Szózat című művét mondják el az osztály tanulói. A felvételek az ország, valamint Sárvár és környéke különböző pontjain készültek, érdemes figyelni nemcsak a szövegre, hanem a különféle helyszínekre is! A filmet Csabai Nóra, az osztály diákja vágta össze. Köszönjük és gratulálunk Nórinak! Mivel a film már november elején kész volt, jó szívvel ajánljuk megtekintésre.
Petőfi vallomása a műsor címe: „Szabadság, szerelem! E kettő kell nekem!” Ismét tavasz van, március van, és velünk a szabadság mámorító érzése. A műsor végén erről vallanak diákjaink is: „A szabadság azt jelenti, hogy bátran nevethetek és sírhatok, hogy szabadon szerethetek és szabadon álmodhatok.”
Pernecker Csilla |