„Mérnöki Témanapok című ingyenes programsorozatunk idei utolsó rendezvényén, 2024. december 17-én, (kedd) 13.00–15.30 között a modern mezőgazdaság, autonóm robotok, drónok és IoT rendszerek világába nyerhetnek betekintést a pályaválasztás előtt álló, 10–12. osztályos fiatalok. Decemberi rendezvényünket elsősorban az agrár-, gépész-, mechatronikai mérnök képzések, az agrárinformatika, a modern mezőgazdaság és a szoftverfejlesztés iránt érdeklődő diákoknak ajánljuk. Az eseményen vendégünk lesz: Dr. Kalocsai Renátó a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának egyetemi adjunktusa, erdésztechnikus, okleveles agrármérnök, a mezőgazdasági és kertészeti tudományok PhD doktora, kutatási, tevékenységi területe többek között a precíziós tápanyag-gazdálkodás., Dr. Teschner Gergely a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának egyetemi adjunktusa, kutatási területe többek között az agrárinformatika, precíziós növénytermesztés, Dr. Ambrus Bálint a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának egyetemi adjunktusa, kutatási területe elsősorban a növénytermesztési technológiák szenzorálási, robotizálási fejlesztése, a gépi látás alkalmazása.
A témanap programja: vendégelőadók bemutatkozása, moderált beszélgetés a diákokkal és meghívott mérnök előadókkal, „kérdezz-felelek”, a Széchenyi István Egyetem rövid tájékoztatója a felvételiről, a felsőoktatásról, drónprogramozás és -irányítás alapjai, gyakorlati foglalkozás, QR-kódos campus túra (fakultatív felfedező játék a SZE központi campus és a Mobilis területén).” – szólt a meghívónk a Mobilis Interaktív Élményközponttól.
Szilvási András 11.A osztályos tanulónk élménybeszámolója a következőként szól: „A kellemes utazást követően egy kis késéssel értünk be a Mobilisbe, ahol segítőkészen a már megkezdett előadásra kísértek minket. Három agrármérnök is megosztotta ismereteit és tapasztalatait, ajánlották mit hogyan volna érdemes csinálni általánosságban az egyetemeken, hogyan érjük el az álmainkat, szerezzünk sok pénzt, és hogy ők mit tanultak ezen az egyetemen, vagyis inkább a Mosonmagyaróvárin, merthogy onnan jöttek az urak. Kifejezetten informatív volt, nem volt feszült a hangulat, még poénokat is mondtak. Az előadás végeztével még megmutatták a Széchenyi Egyetem fontos tudnivalóit, felvételipontszámokat, választható karokat, az elhelyezkedés előnyeit és hasonlókat. Ezután levezettek minket egy nagyobb csarnokba, ahol drónokat irányíthattunk tableteken és wifi kapcsolaton keresztül. Megmutatták hogyan tudunk bennük akkumulátort cserélni, hogy kell irányítani, hogyan készítsünk vele fényképet. Én a drónozást élveztem a legjobban.”
Egyszóval: bár komoly logisztikai feladat eljutni Győrbe, de megéri – újabb élménnyel gyarapodtak vállalkozó kedvű diákjaink.
Takács Attila |